Вчені у своєму нещодавньому дослідженні припустили, що дивна планета, яка має блискучу атмосферу, може містити велику кількість водяної пари.
 
Дослідники стверджують, що ця екзопланета розташована на відстані 40 світлових років і повністю вкрита глибоким серпанком, що ускладнює її вивчення відтоді, як її було вперше виявлено наприкінці 2009 року.
 
Провідна авторка дослідження Еліза Кемптон сказала, що вона вже понад десять років намагається отримати більш чітке уявлення про цю планету.
 
Кемптон, яка також є доцентом кафедри астрономії в Університеті Мериленду, зазначила: "З чого б не складалося, із серпанку або хмар, це не те, що ми очікували. Воно яскраве, воно відбиває, і це збиває з пантелику та дивує".
 
"Це націлить нас на подальші дослідження, щоб спробувати зрозуміти, чим можуть бути ці серпанки", - сказала професор Кемптон.
 
Нова інформація про планету під назвою GJ 1214b стала можливою завдяки космічному телескопу Джеймса Вебба.
 
Подібні планети відносяться до класу міні-Нептунів планетами, оскільки вони менші за Нептун за розміром, але мають схожий склад атмосфери.
 
Вони є найпоширенішим типом планет у галактиці, хоча жодна з них не існує в нашій Сонячній системі.
 
Під час вивчення GJ 1214b дослідники простежили за планетою майже по всій її орбіті протягом приблизно 40 годин, повідомили в НАСА.
 
Рік планети, тобто її повний оберт навколо зірки, триває всього 1,6 земної доби.  Кемптон зазначила: "Можливість отримати повну орбіту була дуже важлива для розуміння того, як планета розподіляє тепло від денного боку до нічного".
 
Між днем і ніччю існує велика різниця. Нічний бік планети холодніший, ніж денний, температура змінюється з 279 до 165 градусів за Цельсієм.
 
Але температура холодніша, ніж очікувалося. NASA визначила, що холодніші температури викликані "незвично блискучою атмосферою".
 
Дослідники виявили, що планета може бути водним світом, тобто її атмосфера "ймовірно, містить водяну пару - можливо, навіть у значних кількостях", - повідомили в Університеті Мериленду.
 
Кемптон сказала: "Це не первісна атмосфера. Вона не відображає склад зірки-господаря, навколо якої вона сформувалася. Замість цього, вона або втратила багато водню, якщо починала з багатої на водень атмосфери, або була сформована з важчих елементів - більш крижаного, багатого на воду матеріалу".
 
Автори дослідження припустили, що GJ 1214b могла сформуватися на великій відстані від своєї зірки, а потім зміститися вглиб своєї нинішньої орбіти.
 
"Найпростіше пояснення, якщо ви знаходите дуже багату водою планету, полягає в тому, що вона утворилася далі від зірки-господаря", - додала Кемптон.
 
 
Comments (0)
No login
Login or register to post your comment